SIB Łowicz @ Spółdzielnia Inwestycji i Budownictwa w Łowiczu
                    
Strona Główna Akcesoria i dodatki Ramka SWISSPACER

Ramka SWISSPACER.


Główne zalety:
Ciepła ramka dystansowa SWISSPACER ogranicza problem mostka termicznego na krawędzi szyby. Oznacza to oszczędność na kosztach ogrzewania nawet do 10% dla całego okna! Dzięki zrównoważonej temperaturze na całej powierzchni szyby praktycznie wyeliminowany jest problem kondensacji pary wodnej na obrzeżu szyby. SWISSPACER dzięki swojej eleganckiej, matowej powierzchni i kolorystyce z pewnością poprawi estetykę okna.



Zastosowania
SWISSPACER można stosować we wszystkich rodzajach stolarki. Nadaje się do każdego zastosowania: okna, drzwi, fasady, ogrody zimowe, okna dachowe. Do okien drewnianych lub PVC z okleiną drewnopodobną polecamy ramki w kolorze brązowym, do białych okien - szarą.

Budowa
Ramka SWISSPACER zbudowana jest z materiału kompozytowego o własnościach izolacyjnych, wzmocnionego włóknem szklanym, oklejonego po jednej stronie cienką folią z aluminium lub stali nierdzewnej. Folia zapewnia lepsze przywieranie uszczelniaczy mocujących szybę zespoloną.



Właściwości
Standardowe okno posiada bardzo dobre właściwości ochrony przed zimnem. Jedynym słabym punktem do tej pory była ramka dystansowa wykonana z metalu (aluminium, zwykła stal), która bardzo dobrze przewodziła ciepło i dlatego tworzył się tzw. mostek termiczny - "dziura" przez które ucieka ciepło.